Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır? Affiliate Marketing
İnternetten Para Kazanma

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığı internetten para kazanmak isteyenler için her zaman ön planda olan bir kazanç sistemidir. Sizde bu kazançlı sistemin içinde yer almak ve adım adım satış ortaklığı nasıl yapılır öğrenmek isterseniz bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Uygulama olarak kolay para kazanma yollarından bir tanesi olan satış ortaklığı; dünyada olduğu gibi ülkemizde de internetten ek gelir elde etmek isteyenler tarafından tercih edilen kazançlı bir sistemdir. Bunun yanı sıra sadece bu işle ilgilenen insanların olmasıyla bir meslek haline de geldi.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortaklığı, ürün sahibine ait herhangi bir ürünü (Ürün yerine herhangi bir hizmette olabilir) internet ortamında satışını sağlayarak gerçekleştirilen her satıştan satış başına düşen komisyon bedelini kazanmaktır.

Satış ortaklığı sistemi sayesinde internetten satış yapmak isteyen ama satacak bir ürünü olmayan insanlara internetten satış yaparak para kazanmalarına imkân veren e-ticaretin en kolay şeklidir.

Kısaca ürün sahiplerinin satışlarına ortak olmak internet ortamında komisyonculuk yapmaktır. Satış başına düşen komisyon oranları %70’lere ulaştığından dolayı internette yüksek kârlar bırakan en çok kazandıran bir uygulamadır.

Satış Ortaklığı Sistemini Oluşturan 4 Ana Faktör

Ürün Sahibi: Satışını gerçekleştireceğimiz ürünün sahibidir. Ayrıca ürünle ilgili olarak tüm teknik destek, yardım gibi detaylarla müşteriye karşı tek sorumlu kişidir.

Satış Ortağı: Satış ortaklığı programında satışa hazır olan ürünlere satış ortağı olarak satışına aracılık ederek satış başına yüksek oranlarda komisyon kazanan kişidir. Sattığı ürünle ilgili müşteriye karşı hiçbir sorumluluğu yoktur.

Satış Ortaklığı Programı (Affiliate Marketing): Ürün sahipleri ile satış ortaklarını buluşturan ve içeriğinde satışa hazır onlarca ürünü barındıran; ürün sahiplerine yapılan satışlardan ve satış ortaklarına da komisyondan kazandıkları paraları dağıtan aracı bir kurumdur.

Müşteri: Son olarak tabi ki de satışa sunduğumuz ürünün alıcı kitlesi kalıyor.

Adım Adım Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Yapılması gereken ilk şey satabileceğimiz ürünlerin bulunduğu satış ortaklığı programına üye olmaktır.

Pazarlayacağınız ürünü belirledikten sonra satış ortağı olduğunuz ürünle alakalı bir ücretsiz blog açabilirsiniz. Ya da bir internet sitesi açarak, ürünle ilgili tanıtım yazılarını buradan yazıp; ürünle alakalı gerçek müşterileri satış ortaklığı linkiniz ile ürünün satış sayfasına yönlendirerek gerçekleşen her satıştan komisyon kazanırsınız.

Bu işi yapmak için bir internet sitesi açmak çok yüksek maliyetli bir iş olmasa da, internet sitesi olacak diye bir zorunluluk kavramı yoktur.

Ücretsiz bloglar da aynı internet sitesi gibi işinizi görebilirsiniz. Ayrıca satış ortaklığı linklerinizi forumlar, sosyal ağlar, ücretsiz ilan siteleri, YouTube gibi pek çok platformda paylaşarak da satışlar yapabilirsiniz.

Sonuç olarak satış ortaklığı sistemi internetin en kolay para kazanma yollarından bir tanesidir. Ancak yaptığınız işten para kazanabilmek için öncelikle işinize odaklanmanız ve sonrasında düzenli bir çalışma yaparak sabırlı olmanız gerekmektedir.

Kısacası önce ekersiniz sonrasında ise ektiklerinizi biçersiniz.

Article written by Şeyma Subaşı

En donanımlı kolay para kazanma yolları araştırmacısı. Kendi internetten kolay para kazanma yöntemlerini araştırmaya adamış bir bilim insanı. Hatta o bir aydın :).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir