Blog Yazarak Para Kazanmak
Evde İş İmkanları

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak sermayeye sahip olmadan başlayabileceğiniz internetteki en kolay para kazanma yollarından bir tanesidir. Bu yazımızda sadece blog yazarak nasıl para kazanabileceğiniz anlatıyoruz.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak internette ek iş yapmanın en kolay yollarından biridir. Çünkü sermayesi olmayan ve kazancı bol olan bir yöntemdir ve bir blog sahibi olmak için internetteki ücretsiz blog servislerini kullanabilirsiniz. En fazla tercih edilen blogger’dan gmail hesabınızla birkaç dakika içerisinde bir blog açabilirsiniz. Açtığınız blogla sadece tek bir yolla değil birden fazla yöntemden kolay para kazanabilirsiniz.

Blog Yazarak Kolay Para Kazanmanın Yolları

Google Adsense ile Blog Yazarak Para Kazanmak

İstediğiniz her konuda bir blog açarak paylaşımlar yapabilirsiniz ama mesele blog yazarak para kazanmak olunca; o zaman öncelikle pazarımızı ve Google’da en yüksek ölçüde aranan anahtar kelimeleri belirlemeliyiz.

Sonrasında seçtiğimiz anahtar kelimeyle blogumuzun adresini alabiliriz. Anahtar kelimelerle bir blog adresi almanın en büyük sebebi kısa zamanda ziyaretçi trafiğini sağlamaktır.

Açtığımız blogta kopya olmayan özgün yazılar yazarak belirli bir ziyaretçi akışını sağlıyoruz. Sonra Google’ın reklam ağı olan Adsense başvurusunu yapıp, başvurumuzun onaylanmasını bekliyoruz. Onaylandıktan sonra Google’ın sitenizde yayınlayacağı içeriğinizle alakalı reklamlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Satış Ortaklığı ile Blogdan Para Kazanmak

Satış ortaklığı blog yazarak para kazanmak için tercih edilen diğer bir yöntemdir. İnternetten sermayesiz olarak e-ticaret yapmak isteyen herkes tarafından uygulanan oldukça kazançlı bir yöntemdir.

E-ticaret yapmak isteyen ancak satacak bir ürünü bulunmayan insanların başkalarına ait ürünlerini satarak, sattıkları her üründen komisyon kazanmasıyla elde edilen bir kazanç yöntemidir.

Satış ortaklığı için öncelikle bir satış ortaklığı yani affiliate marketing sitelerine üye olmak gerekiyor ve satışını yapacağınız ürünle ilgili bir blog açarak ürünle ilgili tanıtımlarınızı bloğunuzu ziyaret eden ziyaretçilerinizle paylaşıp onları blogunuzdan tanıtımını yaptığınız ürünün satış sitesine yönlendirerek gerçekleştirilen her satıştan komisyon kazanırsınız.

CPA Marketing ile Para Kazanmak

Blogunuzdan para kazanabileceğiniz yöntemlerden biri de cpa marketing yöntemidir. Blogunuza insanların ilgisini çeken reklamları koyabilirsiniz ve ziyaretçileriniz tarafından bu reklamların tıklamasıyla, küçük bir form doldurmasıyla (meselâ arkadaşlık sitesinin reklamını yayınladınız, ziyaretçilerinizin bu arkadaşlık sitesine sadece isim soy isim ve mail adresiyle üye olmasıyla para kazanabilirsiniz) yada reklamlardan gerçekleştirilen satışlar ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

El İşlerinden Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak için özellikle bayanların en çok uyguladığı yöntemlerden biri de el işlerini kendi bloglarından pazarlayarak elde edilen kazanç yöntemidir. Klasik bir örnek vermek gerekirse evinizde dantel işi yapıyorsunuz ve yaptığınız dantelleri internetten de satmak istiyorsunuz. Bir web sitesine ihtiyaç olmadan sadece ücretsiz bir blog ile yaptığınız dantelleri buradan tanıtabilir ve sipariş alabilirsiniz.

İnternetten sermayesiz ve kolay bir iş olan blog yazarak para kazanma dünyada milyonlarca insanın uyguladığı sizin de evinizden rahatlıkla yapabileceğiniz kazançlı bir iştir.

Article written by Şeyma Subaşı

En donanımlı kolay para kazanma yolları araştırmacısı. Kendi internetten kolay para kazanma yöntemlerini araştırmaya adamış bir bilim insanı. Hatta o bir aydın :).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir